IMPREGNACJA DREWNA

Olej lniany wyciskany na zimno do impregnacji i konserwacji drewna, także egzotycznego nie zawiera rozpuszczalników. Schnie wolno, bardzo dobrze się wchłania i penetruje drewno. Olej zapewnia matową powierzchnię, która akcentuje naturalny połysk drewna. Powierzchnia po olejowaniu jest łatwa do czyszczenia i zabezpieczona przed wilgocią oraz narastaniem pleśni. Do konserwacji drewna używany jest olej lniany przegotowany, jeśli jednak można poczekać na wyschnięcie dłużej niż miesiąc, używany jest olej tłoczony na zimno. Terpentyna wciąga olej głęboko w drewno i wypełnia pory, dzięki temu nie tylko konserwuje, ale i częściowo uszczelnia. Olej lniany jest dobrze absorbowany, chroni drewno przed działaniem grzybów, pleśni,

ZASTOSOWANIE:

  • Odpowiedni do konserwacji drewna na zewnątrz oraz okien i drzwi wejściowych.
  • Odpowiedni również do olejowania drewna impregnowanego ciśnieniowo, teaku, mahoniu, cedru, modrzewiu i innych twardych gatunków drewna, na zewnątrz.

UWAGA! Drewno musi być czyste, suche i w dobrym stanie, wcześniej nie lakierowane, nie malowane oraz nie impregnowane.

OLEJOWANIE: Nakładać cienkimi warstwami za pomocą pędzla. Nadmiar oleju zetrzeć za pomocą szmatki po ok. 20 min. Nie może utworzyć się błyszcząca powierzchnia.
Uwaga! Nasączone olejem szmaty mogą spowodować samozapłon. Należy nasączyć je wodą oraz zniszczyć po użyciu.
Wilgotność drewna może wynosić max. 18%, a drewna egzotycznego max. 15%. Transparentny olej wymaga częstszej konserwacji.
GRUNTOWANIE I OCHRONA ZEWNĘTRZNYCH POWIERZCHNI TARCICY, TARCICY STRUGANEJ, KŁÓD DREWNIANYCH ORAZ DREWNA ZAIMPREGNOWANEGO PRZED OSTATECZNĄ OBRÓBKĄ.
Na powierzchnię zagruntowaną natychmiast kłaść warstwę nawierzchniową, ponieważ bezbarwny grunt nie chroni przed działaniem promieniowania UV. Nie stosować wewnątrz szklarni!

DANE TECHNICZNE:

Gęstość:

ok. 0,94 kg/litr

Masa własna:

Waga %: 100

Obj. %: 100

Wydajność:

Surowe drewno, nakładać do nasycenia:

10-15 m2/litr

 

Odświeżenie wcześniej olejowanego drewna:

15-40 m2/litr

Temperatura aplikacji:

min. +10°C

Czas schnięcia w temp. 20°C, wilgotność 60%:

 

Dotykowo sucha:

min. 24 godz.

 

W pełni stwardniała:

7-14 dni

Mycie narzędzi:

środek do mycia, detergent

WYDAJNOŚĆ PRAKTYCZNA: 4-5 m2 / litr (tarcica); 8-10 m2 / litr (tarcica strugana, kłody drewniane)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć