PSY I KOTY

Profilaktyka i wspomaganie właściwego leczenia chorób skórnych psów i kotów
  • nadmierne złuszczenie naskórka (łupież)
  • nawracający łojotok suchy
  • nadmierne wypadanie sierści (linienie)
  • prosówkowe zapalenie skóry u kotów
Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są niezbędne do utrzymania zdrowej skóry i sierści zwierząt. Jednakże kwasy te (n-3 i n-6) nie są syntetyzowane w organizmach psów i kotów. Konieczne jest więc uzupełnianie tych składników poprzez odpowiednie dodatki do pożywienia. Źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych n-3 i n-6 są olej lniany i wiesiołkowy. Objawami niedoboru tych kwasów w organizmie są: zmatowienie sierści, wystąpienie obfitego łupieżu, oraz prosówkowe zmiany skóry.

ŚWIAT KOPYT

Olej lniany jest to roślinny tłuszcz do kopyt. Jest to klasyczny środek, który działa przeciwko wysuszeniu, pęknięciom i utrudnia wchłanianie zewnętrznych środków (np. nawozy). Należy nakładać pędzlem lub szmatką.
Jest cennym składnikiem pod względem energetycznym w końskiej diecie. Ma także dobroczynny wpływ na przemianę materii, jak również na sierść.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć